Özellikle gülüşünüz, görünümüz ile birlikte özgüveninizin artırılması için yapılan diş kozmetiği çalışmaları son yıllarda giderek artan talepler ile büyümektedir. Bu anlamda estetik tamamen gülüşünüz ile görünümünü estetiğinin iyileşmesine odaklanmaktadır. Böylelikle diş kozmetiği prosedürleri ön plana çıkmaktadır. En yaygınları ise diş beyazlatma, kaplamalar ile yapılmaktadır.

Diş hekimleri genel itibarla diş sağlığı için adım atar. Bununla birlikte diş temizliği gibi önleyici bakım ve diş dolguları ve köprüler gibi restoratif diş hekimliği tedavileri sunarlar. Çoğu diş tedavisi, sağlığın ve işlevin yanı sıra görünümü de geri kazandırır. Bununla birlikte, bir kozmetik diş hekimi gülüşünüzü güzelleştirmeye odaklanır. Dişlerinizin ve diş etlerinizin görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan tedaviler ile ön plana çıkarlar.

 

Diş Estetiğini Kimler Yaptırmalıdır?

Herkesin diş estetiği yaptırması beklenemez. Bu anlamda beklentileriniz farklı olabilir. Ancak öncelikli olarak diş ve diş eti sağlığınız öncelikli olmalıdır. Sonrasında ise yapılan muayene ve tetkikler sizlerin estetik yaptırmanız için gerekli olup olmadığına karar vermenizde yardımcı olacaktır. Özellikle diş estetiği yaptırması gereken kişilerin özellikleri şu şekilde özetlenebilmektedir.

  • Kırılmış dişleri olanlar,
  • Dişler arasında boşlukları bulunanlar,
  • Dişlerde lekelenme ve renk değişiklikleri,
  • Diş yapısı ve şekli bozuk olanlar,
  • Hizası ile yanlış sıralanan diş yapıları,

Olarak sıralanabilir.

 

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olduğunuz sürece estetik diş tedavilerini uygulayabilirsiniz. Ancak, geniş boşluklarınız veya diş eti hastalığınız varsa, diş hekiminiz önce bu koşulları ele almak isteyecektir. Dişleriniz ve diş etleriniz tekrar sağlıklı olduğunda, hangi kozmetik tedavilerini keşfetmek istediğinize hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz.

Estetik diş hekimliği daha dengeli, simetrik ve estetik bir gülümseme yaratmayı amaçlamaktadır. Yaygın kozmetik diş hizmetleri arasında diş beyazlatma, kaplamalar ve diş ve diş eti şekillendirme yer alır.

 

Diş Beyazlatma

Zamanla koyu renkli yiyecek ve içecekler, özellikle sigara ve tütün mamulleri dişlerinizi lekeleyebilir. Profesyonel diş beyazlatma, dişlerinizin üzerindeki lekeleri önemli ölçüde ve güvenli bir şekilde hafifletebilir ve gülümsemenizi aydınlatabilir.

Birçok diş hekimi diş beyazlatma hizmeti sunmaktadır. Yapılan işlem ile beyazlatmanın tamamlanması yaklaşık bir saat sürmektedir.

 

Porselen Kaplamalar

Tıbbi sınıf seramikten yapılmış porselen kaplamalar, dişlerinizin ön yüzeylerine yapışan ince, güçlü kabuklardır. Diş kaplamalar da çentikler, çatlaklar ve renk değişikliği gibi çok çeşitli kozmetik kusurları gizleyebilmektedir. Geleneksel ve minimal hazırlık dahil birçok kaplama türü vardır. Tüm kaplamalar, doğal emayenin en azından bir miktar çıkarılmasını gerektirir.

 

Diş Şekillendirme

Yapılan diş şekillendirme işlemi ile dişlerinizin şeklini değiştirmek için farklı materyaller kullanılabilmektedir. Çok fazla doğal mineye sahip olduğunuz için, diş hekiminizin kaldırabileceği diş yapısının bir sınırı söz konusudur.

 

Diş Eti Şekillendirme Estetiği

Bazı insanlar aşırı diş eti dokusuyla doğarlar. Bu durumda, gülümsemeniz dengesiz görünmesine neden olabilir. Diş eti şekillendirme sırasında diş hekiminiz fazla diş eti dokusunu alır ve daha simetrik, dengeli bir görünüm için diş eti hattınızı yeniden şekillendirebilir.

Ufalanmış, çatlamış, çarpık veya rengi solmuş dişler gülümsemeniz konusunda utanmanıza neden oluyorsa diş hekiminize başvurabilirsiniz. Ancak bu durumda en iyi adresiniz diş estetiği ile diş kozmetiği olmalıdır. Böylelikle sağlıklı dişler ile gülüşünüzün görünümü iyileştirmenin birkaç farklı yolundan bahsetmek mümkündür. Bu yollar üzerinde diş estetik cerrahi ile ortaklaşa alacağınız kararlar etkili olur.

Kozmetik diş estetiği, gülümsemenizin görünümünü iyileştirmeye odaklanır. Basitten karmaşığa değişen birçok tedavi söz konusu olmaktadır. Bu tedavilerin belirlenmesi ve takviminin belirlenebilmesi için bütçeniz ve yaşam tarzınıza göre diş hekiminizle görüşmeniz gerekir.

Diş Kozmetiği

Ücretsiz Diş Analizi

Sizde ücretsiz diş analizi hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgileri dodurarak gönderiniz.

Resim Galerisi

Öncesi ve Sonrası